GALENIKA Пантенол 5% лосион за тело 250ml

465 ден

1 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: GLNK-35 Categories: , Availability:

1 на залиха

Опис

Galenika Pantenol 5% Body Lotion Лосион за тело Пантенол е наменет за секојдневна нега и заштита на кожата на телото.

Формулата со пантенол збогатен со витамин Е, шеа путер, алантоин и алое вера, помага за хидратација и регенерација на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и ја прави кожата мека и еластична во текот на целиот ден.

  • Пантенолот придонесува за зачувување на природна влажност, мекост и еластичност на кожата. Покрај негата за здрава кожа, декспантенолот значително придонесува за олеснување на симптомите кај иритирана кожа, сува кожа, кожа која се лупи или чеша
  • Витаминот Е помага во спречување на губењето на влажноста и дехидрацијата, а тоа на кожата и дава тонус кој и недостасува
  • Шеа путерот ја смирува и омекнува кожата, оставајќи ја мазна и еластична
  • Алантоинот ја освежува кожата, ја регенерира и ја одржува негувана
  • Алое вера ги подобрува заштитните механизми на кожата, ја хидрира и смирува кожата
  • Се апсорбира многу брзо, идеален е и за деца и за возрасни
  • Секојдневната употреба го балансира чувството на влага на кожата изложена на сончева светлина, ветер, студ и вода
  • Може да се употребува на чувствителна кожа, пред или после туширање
  • Лосион за тело Panthenol 5% е наменет за сите генерации
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 250 мл

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.