Neutrogena BRIGHT BOOST серум 30ml

1.075 ден

2 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: NTRG-31 Categories: , , Availability:

2 на залиха

Опис

Придобивките од Neutrogena Bright Boost Illuminating Serum

Зголемете го сјајот на вашата кожа со Neutrogena Bright Boost Illuminating Serum, специјално формулиран со нашата најголема концентрација на неоглукозамин, научно докажана престижна состојка присутна во одбрани дермо-козметички производи.

Го активира природното обновување на кожата за посветла кожа и порамномерен тон.

Дизајниран да цели:

Црвенило

Пигментација

Го намалува изгледот на несовршеностите и темните дамки за подобрена бистрина на кожата.

Карактеристики на Neutrogena Bright Boost Illuminating Serum

Погоден за сите тонови на кожа

Погоден за сите типови кожа Лесна формула

Некомедогена

Развиено со дерматолози

Дајте ѝ поттик на вашата кожа со следнава рутина за нега на кожата:

Како да го вклучите Neutrogena Bright Boost Illuminating Serum во вашата рутина за нега на кожата

Чекор 1: Подготовка: Обновување на кожата

Чекор 2: Зајакнување: Осветлување на кожата

Чекор 3: Навлажнете: Хидратација на кожата

Чекор 4: Заштитете: Не заборавајте SPF!

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.