TWISTSHAKE ANTI-COLIC пастел сино шише 330ml

462 ден

Twistshake ќе ви го разубави денот! Дизајниран во соработка со родители на бебиња

Хранењето на вашето бебе со шише не може да биде полесно со Twistshake.

3 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: TWIST-17 Categories: , , Availability:

3 на залиха

Опис

Со својот внимателен облик и дизајн, шишенцето Twistshake’s Baby создава пријатно време за хранење за вас и вашето бебе. Шишенцето за бебиња има единствен систем против колика TwistFlow, кој има вентил за воздух и мрежа за миксер. Се спротивставува на колика со постојан проток што го спречува непотребниот воздух да стигне до чувствителниот стомак на вашето бебе. Шишенцето за бебиња е достапно во неколку големини за да може вашето бебе да расте со Twistshake: Baby Bottle Newborn 180 ml, Baby Bottle 260 ml и Baby Bottle 330 ml. Шишенцето за бебиња, секако, е без BPA и е направено од квалитетна ПП пластика за да можете да се чувствувате безбедно и сигурно со овој производ.

Бебешкото шише Twistshake доаѓа со убаво изненадување: практичен сад во кој можете да ја подготвите формулата за вашето бебе кога ќе си одите со вашето бебе. Исто така, служи како совршен сад за грицките на вашето бебе, како што се стапчиња од зеленчук или парчиња овошје, и може да се натрупува за лесно складирање.

Со екстра широк врат, шишенцето за бебиња на Twistshake лесно се чисти и повторно се полни, а има и густ пластичен дизајн кој одговара на стисокот и ја задржува топлината подолго. Придружната цуцла е направена од 100% нетоксичен силикон и има тркалезна, мека форма која имитира мајчини гради.

Карактеристики

– Без BPA – безбеден и безбеден производ за вас и вашето дете.

– ПП пластика – изработена од врвен полипропилен.

– Цицленце – од силикон со големина S (0 + m) со вентил за воздух.

– Мрежа за миксер – ги раствора сите грутки.

– Бебешко шише против колика – системот за проток на Twistshake, TwistFlow, се спротивставува на колика кај доенчиња со вентилот за воздух и мрежата за мешање.

– Паметен сад – подгответе го оброкот дома во пригодниот сад. Ако имате две или повеќе, можете да редите

нив.

– Екстра широко тесно грло – лесно за чистење и полнење.

– Ергономски дизајниран – лесен за стисок и за бебиња и за родители.

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.