Weleda Масло за масажа на гради при лактација, 50ml

947 ден

Нема на залиха

  Ask a Question

Specs

SKU: VLDA-101 Categories: , , , , Availability:

Нема на залиха

Опис

Ја намалува напнатоста на градите за време на бременоста и промовира здрав проток на мајчино млеко. 

Природно и органско масло за масажа на гради при лактација богато со масло од бадем  и етерични масла кои ги препремаат вашите гради за пријатно и здраво доење. Масажата на градите ја стимулира циркулацијата на и го олеснува протокот на мајчиното млеко. Редовната масажа на градите помага при доењето. 

Дерматолошки тестирано. Ова масло е производ од линијата Weleda производи за раѓање и доење, развиена од искусни акушерки и фармацевти.

Употреба: почнувајќи од 38та недела од бременоста, неколку пати дневно масирајте ги градите со кружни движења од напред и странично на двете гради. Избегнувајте ги брадавиците и не го користете непосредно пред доење. 

Состав: масло од сладок бадем, сусамово масло, масло од јојоба, мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*

*од природни есенцијални масла, органски состојки

Пакување: 50 мл

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.