BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30 40ml SPF 30/ UVA 13

1.139 ден

Употреба: Нанесете неколкупати во текот на денот пред изложување на сонце. Повторете ја постапката, особено после пливање, триење или спорт.

6 на залиха

-
+
  Ask a Question

Опис

За кожа склона кон акни.
Ексклузивна фотозаштита со двојно дејство. Превенира појава на акни и неправилности со помош на Fluidactiv™ патентот кој биолошки го регулира квалитетот на себумот. Овозможува оптимална УВА/УВБ заштита од сончевата радијација и ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection™ биолошки патент. Долготраен мат ефект. Не остава мрсни ниту бели траги. Безбојно после апликација. Фотостабилно.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30 40ml SPF 30/ UVA 13”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.