BIODERMA Photoderm COVER Touch SPF 50+ 40ml Крем со многу висока заштита

1.308 ден

9 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: BIOD-67 Categories: , , Availability:

9 на залиха

Опис

Photoderm COVER Touch SPF 50+ 40ml

SPF 50+ UVA 20,8

Крем со многу висока заштита за комбинирана до мрсна кожа и кожа склона кон акни, со долготрајна покривност.

Иновација за комбинирана до мрсна кожа: текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Заштита од УВА/УВБ со 100% минерални филтри. Овозможува мат ефект до 8 часа. Содржи Cellular Bioprotection™ патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење. Тестирано под дерматолошки надзор. Одлична подносливост. Некомедогено. Фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Употреба: Нанесете рамномерно на лицето и вратот, 20 минути пред изложување на сонце. Постапката да се повторува неколку пати во текот на денот, посебно после капење, бришење на кожата или физичка активност. За возрасни.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “BIODERMA Photoderm COVER Touch SPF 50+ 40ml Крем со многу висока заштита”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.