EMBRYOLISSE – BB Крем SPF 20+ 30ml

1.469 ден

6 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: EMBRLSS-2 Categories: , Availability:

6 на залиха

Опис

BB CREAM

ББ КРЕМ ЗА БЛЕСКАВ ТЕН

ЛИЦЕ СПФ 20 30мл а сите типови на кожа

Ги ублажува фините линии и неправилности, додека матирачките

пигменти го подобруваат тенот овозможувајќи и на кожата

изедначеност и блескавост.

ДЕЈСТВO:

>> Го изедначува тенот со ефект

на блескавост

>> Ја хидрира и омекнува

кожата

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

>>Хијалуронскатa киселина

хидрира

>>Витамин Е е антиоксидант

>>Матирачки пигменти

>>Рефлектирачките

пигментни честици ги

“замаглуваат”неправилностите

на тенот

НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Нанесете на чиста и сува кожа

на лице како хидратантен крем,

подлога за шминка или како

тониран крем. ИСКУСТВА ОД КОРИСНИЦИ1

> Изедначена и блескава кожа 81%

> Нежно тонирана 90%

> Мат изглед 81%

ЕФЕКТИВНОСТ2

> Блескава кожа + 1 1%

> Кожа пријатна на допир + 15%

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRYOLISSE – BB Крем SPF 20+ 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.