Gengigel гел

640 ден

Слој од гелот рамномерно да се втрие во непцата.

31 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: GNGL-1 Category: Availability:

31 на залиха

Опис

Gengigel во облик на гел особено е ефикасен при акутни состојби на пародонтални болести (гингивитис, пародонтитис). Содржи хијалуронска киселина која обезбедува моментална помош при ублажување на симптомите на пародонталната болест.

Опширен опис:
Gengigel гел овозможува брза и ефикасна помош кај:
• воспалени и отечени непца, непца кои крварат
• продлабочени џебови во непцата
• оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
• иритирани ткива во устата заради фиксни(коронки, мостови) или мобилни забни протези
Состав
Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Gengigel гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.