Weleda пилинг за тело од бреза 150ml

708 ден

4 на залиха

-
+
  Ask a Question

Specs

SKU: VLDA-35 Categories: , Availability:

4 на залиха

Опис

Weleda пилинг за тело од бреза 150ml
Природен третман против целулит.
Лесен пилинг за тело, го стимулира процесот на детоксикација и микроциркулација на кожата. Ја прави кожата мека и сјајна.
Употреба: Се нанесува на влажна кожа. Втријте со лесни кружни движења, потоа измијте. Се користи еднаш до два пати неделно.
Состав: вода, масло од сусам, кокосов глукозид, алкохол, динатриум кокоил глутамат, пчелин восок, карнауба восок, хидрогенизирано рицинусовомасло, глицерин, масло од кајсија, парфем*, ирски моф, натриумкокоилглутамат, екстракт од лист од бреза, екстракт од корен од рускус, екстракт од лист од рузмарин, ксантан гума, млечна киселина, лимонен*, линалол*, цитрал*.
*од природни етерични масла
Weleda- Сертифицирана природна и органска козметика!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Weleda пилинг за тело од бреза 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

No more offers for this product!

General Enquiries

There are no enquiries yet.